تبلیغات
عمومی pcc2010 - بافتنی‌‌های پاییزی

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

نویسندگان

ابر برچسبها

جستجوآمار وبلاگAdmin Logo


بافتنی‌‌های پاییزی
نویسنده :$$رامین$$  -- جمعه 21 آبان 1389-01:48 ب.ظ


بافتنی‌‌های پاییزی

هنر در خانه

این روزها كه پاییز رنگارنگی برگ‌هایش را به رخمان می‌كشد كم‌كم لباس‌های بافتنی نیز رونق می‌یابد.در این فصل مانتوهایی با تزیینات بافتنی مدتی است كه مد روز شده و شما هم می‌توانید یكی از این لباس‌ها را برای خودتان داشته باشید.

برای این كار به نوارهای تزیینی نیاز دارید كه حلقه‌های آماده‌ای روی آنها وجود دارد، یعنی با قیطان‌هایی درست شده‌اند كه حلقه‌حلقه است و شما می‌توانید از حلقه‌های آن كاموا یا نخ ابریشم قلاب‌بافی را رد كرده و ببافید.

حالا چند پیشنهاد برای شما دارم كه می‌توانید اجرا كنید یا با سلیقه خودتان آن را تغییر دهید:

دامن چند طبقه با تزیین قلاب بافی

شما یك دامن چند طبقه طراحی می‌كنید به نحوی كه حداقل 3طبقه داشته و هر طبقه نسبت به قبلی پر چین‌تر باشد.لبه دامن را كه قرار است به قسمت بالایی وصل شود، چین‌كش می‌كنید تا به اندازه پایین اولین طبقه برسد.حالا نوار قیطانی را به آن می‌دوزید و دور تا دور این نوار را قلاب بافی می‌كنید.

برای قلاب بافی، اول نخ خود را به لبه كار گره می‌زنید و سپس به شیوه زیر عمل می‌كنید:

قلاب را به داخل حلقه فرو می‌برید و حلقه‌ای از نخ را از داخل آن بیرون می‌كشید.

حالا یك زنجیره روی آن می‌بافید.این پایه كار شما را تشكیل می‌دهد.اگر می‌خواهید ردیفی كه به وجود می‌آورید، متشكل از زنجیره‌ها باشد به اندازه فواصل مناسب زنجیره می‌بافید و بعد دوباره نوك قلاب را در حلقه نوار تزیینی فرو می‌كنید و یك نخ كاموا را بیرون می‌كشید و مجددا 3 تا 5 زنجیره می‌بافید. گشادی توری كه با زنجیره‌ها تشكیل می‌دهید، باید به شكلی باشد كه یك نوار موازی با نوار تزیینی ببافید.برای این‌كه روی آن طرح بیندازید، می‌توانید به ازای هر 5 حلقه زنجیره‌ای كه بافتید یك دانه را به جای 5 یا 3 زنجیره، (بسته به فاصله حلقه‌های پایه از هم)‌ 3 تا 5 پایه بلند یا متوسط بزنید.

در ردیف بعدی نیز همین كار را عینا انجام دهید اما جای گلبرگ‌هایی كه با پایه درست كرده‌اید را عوض كنید.

وقتی پهنای نوار قلاب بافی شما كه به یك طبقه دامن متصل است به 4 تا 5 سانت رسید، می‌توانید آن را به لبه چین‌كش شده طبقه دوم دامن وصل كنید كه قبلا رویش یك نوار قیطان دوزی دوخته‌اید.

برای كمربند دامن خود می‌توانید با پایه كوتاه قلاب 10 دانه سر انداخته و آن را ببافید یك كمربند زیبا درست و با وصل سگك كمربند به آن، طرح خود را كامل كنید.